Bir Dimmer Rezaleti

Piyasa’da DİMMER arıyordu arkadaşlar Telsiz’ leri 12 VOLT ile beslemek için, çeşitli adreslerde buldular, birisi İstanbul, Kadıköy YAZICIOĞLU iş merkezinde, tanesi 7 $ olan ama hiçbir işe yaramayan VOLTAJ ayarlayıcı, sadece palavra 300 miliamper’e bile dayanmayan ama üstünde 3 amper etiket olan bir devre düşününki 7 $ parası olmayan birisi için büyük para, yazık bunu almak için uğraşan öğrencilere..

Daha sonra aynı konu ANKARA ‘da oldu Konya Sokak’ta bulunan DIMMER ise 12 ve 24 volt için yapılmıştı ve 8 AMPER veriyordu, ama maalesef hiçbir şeyi ayarlamadığı gibi bağlanan telsizde HASAR Mandala basınca hasar meydana getirdi, yazık verilen 8 USD ye

İnsanlar bu parayı sokakta bulmuyor, İnternet üzerinde 14 TL olan devreler, bu yerlerde anlamayanlara bu paralara satılıyor, peki bunları denetleyen bir KURUM yok mu..

İşte bu malzeme ANKARA da Konya sokaktan alınmış, Firma belli ama biz uğraşmıyoruz bununla uğraşan KAMU KURUMLARI ve personelleri var , bizim vergilerimizle maaş alıyorlar, neredeler tatil’de mi acaba..??? biz gereken yerlere Mail’imizi gönderdik bakalım onlar ne yapacaklar.