Telsiz aldıktan sonra

Kişi veya Firma, hatta Kurum dahi olsa özelliklerini bilmediği cihazları alabilir, çünkü bu cihazlar hakkında satıcıların, hatta ithalatçıların bile özelliklerin tamamını bilme gibi bir lüksleri yoktur.

Bizler yıllarca araştırma yaptık, AR-GE yaptık, gözlem yaptık, halen yapıyoruz ve maalesef ki piyasadaki tüm cihazlar hakkında bilgi sahibi olamayız zaten bu bilgiye sahip olmak çok zor bir iştir, her piyasaya çıkan telsizi alıp onunla yaklaşık 15 gün geçirmek ve onunla yatıp kalkmak, onunla yaşamak, normal yollar dışındaki yerlerde dolaşmak, dağlara tepelere tırmanmak zaman ister.

İşte bu şartların olabilmesi için önce PARA sonra ZAMAN daha sonra ise, AİLE ye ayıracak bir hayat lazımdır, yani TELSİZ ile evlenmediğiniz sürece bu alternatif’ e bağlı şartlar değişmez, eğer bunların hepsi var ise, o zaman da mutluluk kaybolabilir, zannediyormusunuz bizim ekip hiç bu hayatın gidişinde aile içinde sorun yaşamadı ve yaşamıyor, imkansız çünkü tercih hep para kazanmaktan yana kullanılıyor, tek çare İŞİ EVE GETİRMEMEK, yani mesai bitti, iş bitti, eve gidiyoruz ve orada iş yapmıyoruz KESİN OLMALI ki mutluluğunuz bozulmasın.

İşte biz bunun için varız, gece uykularınız kaçmasın diye , ” Bu işin içinden nasıl çıkacağız, yarın ne yapacağım, ya çalışmaz ise, bunun frekansları nasıl değişecek, roger nasıl çalışır, bu anten kırılınca ne olacak, acaba bu cihazın parasını bana ödetirler’ mi, keşke bundan anlayan birileri olsa ” gibi yüzlerce sorunun cevabına çözüm bulamasak’ ta alternatif bulmak için buradayız.

Öncelik elinizdeki TELSİZ sizin mi yoksa çalıştığınız yer’ e mi ait, eğer sizin değil ise o zaman belki sorun olmayabiliyor, fakat sizin ise parası sizin cebinizden çıktı ise, o zaman o TELSİZ’ e ait her şeyi öğrenmeniz gerekiyor, yani bu iş HOBİ ise sorun değil, ama İŞ ise maalesef ki sorun oluyor, çünkü telsiz nasıl tutulur ile başlayan bir gurup soru işareti, telsiz konuşma adabı ile devam ediyor, yani aldım elime telsizi PTT ye basar konuşurum ya….! maalesef OLMUYOR işte, bir de detaylar önünüze gelince, gecenin bir yarısında çalmadık kapı bırakmadığınız anlar olacaktır, bunu unutmayın.

İşte bizler ekip olarak bu günleri geçtiğimiz için ve bunları yaşadığımız için, bu işe girdik belki bugüne kadar kimse bu kadar gerçeklere yakın olmamıştır.